Prostor pro názory, otázky...

Datum: 12.02.2012

Vložil: Lucie

Titulek: Bezplenkování s ročním dítětem

Je tato metoda vhodná i pro roční dítě, když jej vedu plenkovým způsobem? Jak můžu začít?

Datum: 12.02.2012

Vložil: pavlinastan

Titulek: Re: Bezplenkování s ročním dítětem

Ano, bezplenkování je vhodné pro jakýkoli věk dítěte, i když je zvyklé na plenku. Doporučila bych pomocí zvuků např. po jídle vyzkoušet obě strany.

Datum: 24.05.2012

Vložil: Hana

Titulek: kurz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné se s Vámi někde vidět a poslechnout si to naživo i s nějakýma vysvětlivkama. Termín porodu mám tedy až začátkem září, ale chtěla bych do té doby vědět o téhle metodě co možná nejvíce. Děkuji mnohorkát

Datum: 25.06.2012

Vložil: pavlinaStan

Titulek: Re: kurz

Hani, velmi mě těší Váš zájem, je možné nás navštívit, kdy vše ohledně BM můžete vidět prakticky a našimi dětmi. Můžete mi, prosím Vás, napsat na pavlinastan@gmail.com abychom se mohly lépe domluvit? Omlouvám se všem, že jsem nenapsala odpověď dřív, dlouho nikdo na stránky nereagoval a přestala jsem pravidelně kontrolovat Knihu návštěv. Děkuji za pochopení.

Datum: 13.06.2012

Vložil: Eva

Titulek: Příkrmy

Dobrý den, BM používám hlavně na kakání, ale komplikují mi to nyní příkrmy, protože dcera před jídlem nic nevytlačí a začne až při jídle. Neměla byste nějakou radu?? Je jí sedm měsíců a sama na nočníku sedět ještě nemůže...

Datum: 25.06.2012

Vložil: pavlinaStan

Titulek: Re: Příkrmy

Evi, nám se osvědčuje masírování bříška podle Laďky Ryšavé, jsou to 2 - 3 oblouky vedené prsty těsně pod hrudním košem + aktivace konečníku pomocí palce. Naše dcera při krmeni je v náruči, je to podobné jako při kojení, a pod ní přidržuji nočník. Když Vám toto nejde, třeba kvůli hmotnosti dítěte, nebo chce zkoušet jíst samo, vrtí se apod., asi jej již máte v lehátku a při jídle začne tlačit, vzala bych dítě nad nočník a pomocí tlačivého zvuku bych mu pomohla se uvolnit. Pak bych pokračovala v podávání jídla.

Datum: 17.06.2012

Vložil: David

Titulek: Nevěřím vlastním očím

Nechápu jak může někdo takhle týrat miminka.Zamyslete se nad sebou všichni koho jen napadlo tuto metodu zavest ,dítě neni pomeranč aby jsme z nej neco mackali.Proc tuto metodu nikdo nepoužívá ? Protože je úplně DEBILNÍ!!!! Tu maminku která tady uvádí takové absurdity bych rád upozornil že to těžce hraničí s týráním.Stydte se 3x fuj a doufam ze to vase dítě v pořádku všechno zvladne bez nějáké újmy,ať už psychické či fyzické.
Tatínek David

Datum: 21.06.2012

Vložil: Eva

Titulek: Re: Nevěřím vlastním očím

Nechápu jak může někdo odsuzovat něco tak přirozeného co se používá v půlce světa. Je to omezenost! Copak nás někdo odsuzuje za to, že nutíme dítě vykonávat potřebu do plínky a chvíli zas učíme na nočník?

Datum: 25.06.2012

Vložil: pavlinaStan

Titulek: Re: Nevěřím vlastním očím

Milý tatínku Davide, děti jsou mnohem více spokojené, hodně spí, mají radost ze suché prcky, nejsou opruzeniny. Je to především výhodné. Vaše obavy jsou opravdu zbytečné. Miminko si uvědomuje vyměšování ihned po narozeni. Děkuji za Váš názor a určitě si pročtěte knihu od I. Bauerové: Bez plen. Vaše nedůvěra a pochybnosti se zcela rozplynou. Bezplínkování je velká pohoda a radost pro všechny.

Datum: 12.03.2013

Vložil: Efule

Titulek: Re: Nevěřím vlastním očím

Co se vám zdá špatného na tom, když dítě vykoná potřeba mimo plínku a pak v tom nadělení nemusí trávit čas? Pokud se dítěti něco nelíbí, umí to dát najevo, tak pokud se zdá spokojené, nevidím v tom vůbec nic špatného - ba naopak... Fandím maminkám, které mají trpělivost, snad ji v sobě najdu také.
Srovnávat tuto metodu s mačkáním pomeranče je dost ubohé - z dítěte nikdo nic nemačká, je to pořád jeho volba, jestli to pustí do plíny nebo využije příležitost to pustit jinam.

Záznamy: 1 - 10 ze 65
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek